Nehtová modeláž

Berková Katka

Nučice 91

Kostelec nad Černými lesy

Praha - Východ
ič: 71735127
mob.778181710


berkova.kata@seznam.cz

 

Co je to parafín?


Parafín je speciální vosk získaný z ropy a obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Tuhne při teplotě 52-62°C. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické.

Použití parafínu :

  1. Změkčení, zjemnění a prokrvení pokožky
  2. Hloubkové prohřívání a uvolnění ztuhlých kloubů
  3. Snížení svalového napětí a regenerace pokožky
  4. Příznivě působí na metabolizmus kůže a podkožního vaziva
  5. Relaxace a únik od každodenního stresu
  6. Choroby pohybového aparátu 
  7. Chronická revmatoidní artritida 
  8. Choroby drobných kloubů končetin 
  9. Zhrublá, mozolovitá, suchá nebo popraskaná pokožka rukou či nohou  


Parafínový zábal – blaho pro klouby
Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou. Jedná se v podstatě o lokální termoterapii (teploléčbu), která se běžně aplikuje i v lázních a rehabilitačních zařízeních. Lze ji ale aplikovat i na celé tělo – formou parafínových lázní. Takto působí na uvolnění a snížení bolesti celého pohybového aparátu. Zvýšením prokrvení kůže lépe absorbuje minerály obsažené v parafínu. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu, cítíte se po nich uvolněně a relaxovaně.

Parafínové zábaly
Před aplikací parafínu ruce očistíme a naneseme dezinfekční roztok. Dále aplikujeme glycerínové sérum, nebo výživný krém. Ruce ponoříme do parafínové vany s rozpuštěným parafínem s příjemnou teplotou – ruce několikrát ponoříme a opět vynoříme, nejlépe však 3x. Necháme okapat a ruce vložíme do sáčku a navlékneme rukavice, které nám udržují stálou a příjemnou teplotu. Pro dokonalé vyhřátí vložíme ruce i se sáčkem do vyhřívaných rukavic. Zábal necháme působit 20 minut, poté rukavice sejmeme, odstraníme vosk a namažeme krémem. Ruce jsou krásně vyživené, hydratované a získají potřebný kolagen.