Nehtová modeláž

Berková Katka

Nučice 91

Kostelec nad Černými lesy

Praha - Východ
ič: 71735127
mob.778181710


berkova.kata@seznam.cz

Manikúra

Manikúra - postup

Mokrá manikúra spočívá v namáčení konečků prstů ve vodní lázni, tudíž kůže okolo nehtů změkne a dá se ošetřit. Zároveň však nabobtná a změkne i nehet, takže při jeho úpravě je nutné postupovat velmi opatrně.


Při použití suché manikúry se ruce nemáčejí, ale ke změkčení kůže kolem nehtů se používá změkčovač kůžičky, který zajistí v podstatě to samé jako vodní lázeň. Nehet přitom nezměkne, zůstává suchý a dobře se ošetřuje

 Pro ujištění, že domácí manikúru provádíte správně, se vydejte do nehtového studia, kde odborně provedou manikúru a poradí se správným ošetřením rukou a nehtů. Před ošetřením si ruce umyjte v teplé vodě a dokonale osušte ručníkem. Nehty nikdy nestříhejte, na jejich zkrácení používejte jedině papírový, pískový nebo skleněný pilník. Kovový, je totiž příliš tvrdý a nepoddajný a způsobuje třepení nehtů.
 Nehty stříhejte, pouze jsou-li hodně dlouhé, ale vždy jen po kouskách, aby nehet nepraskl, ale i tak je lepší zkrácení pomocí pilníku, přestože to bude časově náročnější. Pilníkem vytvarujte všechny nehty do stejného tvaru a do stejné délky, vždy přihlížejte k nejkratšímu nehtu. Při pilování postupujte od krajů ke středu. Nakonec je vhodné upravit opilované okraje houbičkovým leštícím pilníkem (papírový pilník na houbě), který je měkký a poddajný.
Kůžičku neodstřihávejte, ale u kořene nehtu zatlačujte k okraji manikúrní tyčinkou. Když kůži zjemníte změkčovačem, dá se pak lépe zatlačit. Tyčinku i změkčovač lze běžně koupit v drogerii.Jakmile dokončíte úpravu nehtů, důkladně si nakrémujte ruce a nezapomeňte promasírovat i nehtová lůžka. Poté nehty dobře otřete papírovým kapesníčkem, abyste se zbavily mastnoty, a nalakujte je.