Nehtová modeláž

Berková Katka

Nučice 91

Kostelec nad Černými lesy

Praha - Východ
ič: 71735127
mob.778181710


berkova.kata@seznam.cz

Zajímavosti z historie manikúry

O vzhled nehtů se dbalo i v minulostii, kulturní národy (Egypťané, Řekové, Římané) měly vyškolené otrokyně pečující o vzhled rukou svých pánů.

 

Zrození manikúry  se většinou klade na dvůr LudvíkaXV. Jeho osobní lékař mu ošetřil záděry okolo nehtů a pro velký úspěch se procedura stala pravidelně vyžadovanou  službou.

 

Na přelomu 19. a 20. století se již prodávali sady k péči o přírodní nehty, ne nepodobné dnešnímu P-Shinu. Jednalo se o výživné a zpevňující směsi vpravované za pomocí leštítka do přírodního nehtu. Dodávaly lesk a hladkost.

 

První lak na nehty v podobě jaké ho známe dnes byl představen v roce 1917 a měl i dnes velmi oblíbenou barvu růžovou.O tři roky později  se dali  již průmyslově vyráběné lahvičky laku koupit v parfumériích.

 

Začínají se objevovat nalepovací nehty, zejména pro potřeby filmu. Měli nepříjemnou vlastnost, odpadávaly a lepidlo hodně poškozovalo nehty.

 

Laky na nehty se prosazují v polovině  třicátých let 20.století, nejoblíbenější odstín je červená. Od té doby se také začíná kombinovat s podkladovou bází pro ochranu pře probarvením.

 

Pokusy s trvalejší náhradou nehtů, která by vydržela několik dní.Materiály však mají obrovskou nevýhodu - zápach. Dentista, který jako první chtěl prodloužit okousané nehty své ženy, právě pro značný zápach pokusy vzdal.

 

70.léta minulého století- na trhu se objevuje francouzské lakování,  přirozená úprava nehtů.

 

V 80-tých letech se objevil UV gel, původní kvalita materiálu však nesplnila očekávání.

 

Koncem 80-tých let se gel v přepracované formě vrací. Gelové a akrylové materiály se o trh a přízeŇ dělí téměř rovnocenně.

 

Úprava nehtů pomocí akrylu a UV gelů umožňuje pestrobarevné dekorativní zdobení..vzniká nový obor nehtové péče - nail desing.